• Dolar Alış / Satış: 2.601 / 2.606
  • Euro Alış / Satış: 2.796 / 2.801

“MHP’nin Tavrı Nettir”

12 Haziran 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
47 defa okundu.
“MHP’nin Tavrı Nettir”

“MHP seçimden başarıyla çıkmıştır”

Seçim sonuçlarından memnun olduklarını ifade eden Mustafa Kalaycı MHP’nin seçimden başarıyla çıktığını söyledi. Kalaycı “Milliyetçi Hareket Partisi bu seçimlerden başarıyla, alnının akıyla çıkmıştır. Oyunu yüzde 35 oranında yaklaşık 2 milyon arttırmıştır. 75 ilde oylarımız yükselmiş, milletvekili sayımıza 27 yeni ilave olmuştur. Konya’mızda da 2011 seçimlerinde 152.633 olan partimizin oyları bu seçimde 203.001 ‘e yükselmiştir. Oylarımız yüzde 33 oranında 50.368 artmıştır. Oy oranımız yüzde 16,3 ‘e yükselmiştir. Üçüncü milletvekilliği az bir oyla alınamamıştır. Kamu imkânları ve hazine kaynakları AKP’nin emrinde ahlaksızca kullanılmasına, her türlü oyuna, baskıya, dayatmaya, yalana, riyaya, tuzağa, fıtne ve istismara karşın, tüm engelleri aşa aşa, deklarasyonları yırta yırta, platformları yıka yıka bu başarıyı elde ettik ”dedi.

“Türkiye bir kriz ve kaos ortamına sokulmamalıdır”

Genel seçim sonuçlarının bütün partilerce samimiyetle değerlendirilmesi gerektiğini belirten Kalaycı Türkiye’nin bir kriz ortamına sokulmaması gerektiğinin altını çizdi. Kalaycı “ 7 Haziran Milletvekilliği Genel Seçimleri sonucu Türkiye’de yeni bir siyaset tablosu belirmiştir. Hiçbir parti tek başına hükümet kuracak bir sayısal çoğunluğa ulaşamamıştır. Tüm siyasi partiler öncelikle bu tabloyu samimi ve dürüst şekilde okumalı, milli iradenin verdiği mesaja kafa yorma1ıdır. Türkiye bir kriz ve kaos ortamına sokulmamalıdır. Milletimizin dir1iğe, birliğe ve sağduyuya ihtiyacı vardır. Bu çerçevede başta siyasi partiler olmak üzere herkes sorumlu davranmalıdır. MHP olarak biz ilkeli ve sorumlu bir partiyiz. Ülkemizin ve Türk milletinin yüksek menfaatleri bizim için her zaman önceliklidir” şeklinde konuştu.

“MHP’nin Tavrı Nettir”

Parti olarak tavırlarının net olduğunu belirten Kalaycı MHP’nin değerlerinden asla vazgeçmeyeceğini söyledi. Kalaycı “MHP’nin tavrı nettir, görüşleri ve durduğu yer bellidir. Soruyorum, seçim süreci boyunca MHP’nin HDP ve CHP ile birlikte olduğunu söyleyenler, şimdi ne diyecekler? Dedikleri gibi olsaydı, seçim sonucu böyle bir fırsat ortaya çıkmıştır. Allah’a şükürler olsun ki, MHP dosdoğru bir partidir. Değerlerinden asla taviz vermez. Ahlaksızca bu yalanı söyleyen ve iftira atanlar, MHP’ den ve milletimizden özür dilemelidir. Aslında HDP, İmralı ve Kandille görüşenler. Sürekli taviz verenler bellidir. Son olarak Dolmabahçe Sarayı Başbakanlık Ofisinde, AKP’li Başbakan Yardımcısı ve AKP Grup başkanvekili huzurunda HDP milletvekillerine İmralı canisinin 10 maddelik mektubunu canlı yayında bu millete okutanlar bellidir” diye konuştu.

“Şartlarımız belli”

Ak Partinin samimi olarak kendilerine koalisyon teklifi getirdiği takdirde bu teklife karşı şartlarının net olduğunu belirten Kalaycı şartlar sağlandığı zaman MHP olarak Ak Partiyle görüşme yapacaklarını belirtti. Kalaycı “AKP’nin eğer samimi olarak MHP ile bir koalisyon kurma düşüncesi varsa, ülkemiz ve milletimiz için “olmazsa olmaz” gördüğümüz şartlarımız bellidir. Bunlar, çözüm sürecinin iptali, 17-25 Aralık rüşvet ve yolsuzluk dosyalarının yüce divana gönderilmesi ve Cumhurbaşkanının anayasal sınırlarda kalmasıdır. Bunların kabulü halinde teknik konularda ve başta emekliler, çalışanlar ve çiftçilerimiz olmak üzere seçim beyannamemiz ile vaad ettiğimiz konular hakkında AKP ile görüşme yapmaya biz MHP olarak varız” dedi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

Yorumlar kapatıldı.

Facebook'ta biz

    Sunucu & Hosting
Bizi Takip Edin