• Dolar Alış / Satış: 2.601 / 2.606
  • Euro Alış / Satış: 2.796 / 2.801

Novada’da Üç Ressamdan Üç Sergi

17 Haziran 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
22 defa okundu.
Novada’da Üç Ressamdan Üç Sergi

Sanata destek vererek aktivitelerini devam ettiren Novada Outlet AVM’de İzmirli sanatçı Hande Akalın, Konyalı sanatçılar Muhsin Kaleli ve Belgin Akın’ın çalışmaları sanatseverlerle buluştu.
Serginin açılış kurdelesi ressamlar ile Dağ Mühendislik Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Doğan Dağ, BAKDEM Mimarlık Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ebubekir Balcı, Novada Outlet Konya Pazarlama Müdürü Sevgi Uslu tarafından kesildi.
Ressam Hande Akalın Osmanlı Dönemini ve birçok inanışa göre bereketin simgesi olan narı, Anadolu’nun zengin tarihinde yer alan çini, hamam, saray hazineleri gibi objelerle tuvale yansıttı. Asıl mesleği imamlık olan Meram Yorgancı Camisi imamı Konyalı ressam Muhsin Kaleli de, 15 yıldan beri de resim yapıyor. Çalışmalarında genellikle tarihi ve kültürel eserler üzerine yoğunlaşan sanatçı, yeni çalışmasında ‘Konya’daki Selçuklu Eserleri’ üzerine çalışarak 800 yıllık eserleri resme dönüştürdü.
Selçuk Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi’nde öğretim üyesi olan Doç. Dr. Belgin Akın’ın ise resimlerinde çoğunlukla soyutlanmış kadın portre ve figürleri yer alıyor.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

Yorumlar kapatıldı.

Facebook'ta biz

    Sunucu & Hosting
Bizi Takip Edin