• Dolar Alış / Satış: 2.601 / 2.606
  • Euro Alış / Satış: 2.796 / 2.801

PKK’ya büyük darbe! 70 terörist öldürüldü!

25 Ağustos 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
33 defa okundu.
PKK’ya büyük darbe! 70 terörist öldürüldü!

Kuzey Irak’a düzenlenen hava harekatında 30, Kandil’e düzenlenen hava harekatında ise 40 teröristin öldürüldüğü öğrenildi.

Edilen bilgilere göre, Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından 21 Ağustos 2015 tarihinde Irak’ın kuzeyinde bulunan Metina barınma alanına hava harekâtı icra edildi. Bu harekat neticesinde bölücü terör örgütü (BTÖ) mensubu teröristler tarafından barınma alanı ve malzeme deposu olarak kullanılan ve Oro köyünün bin 250 metre güneydoğusunda yer alan mağara isabet aldı. Yaklaşık 30 bölücü terör örgütü mensubunun etkisiz hale geldiği, 25’inin çoğunun ağır şekilde yaralandığı, ölen bölücü terör örgütü mensuplarının 4 pick-up ile tespit edilemeyen bir bölgeye taşındığı belirtildi. Muhtemelen daha önceki uygulamalar gibi mezar sayısının tespit edilememesi için cesetlerin topluca gömülmüş olabileceğinin değerlendirildiği kaydedildi.

Bölücü terör örgütü mensuplarının malzemeliklerinde bulunan çok yüklü miktardaki mühimmatların patladığı ve bu patlamalara bağlı olarak bölgede malzemelik dışında açık alanda kullanılan çok sayıda aracın da tahrip olduğu bildirildi. Bölücü terör örgütü mensuplarının son zamanlarda sözde üniformaları yerine sivil elbiseli ve silahlı olarak faaliyetlerini sürdürdükleri duyumlarının da alındığı belirtildi.

KANDİL’E DÜZENLENEN OPERASYON

Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından 21 Ağustos 2015 tarihinde Irak’ın kuzeyinde bulunan Kandil bölgesindeki Bokriskan köyünün kuzeydoğusunda bulunan bölücü terör örgütü mensuplarının saklandığı sığınaklara ve hemen yakınındaki mühimmat depolarına geliştirilmiş lazer güdümlü mühimmatlarla hava harekâtı icra edildi. Harekat neticesinde sığınaklar tam isabetle vurularak yaklaşık 40 bölücü terör örgütü mensubu etkisiz hale getirilirken, 50-60 civarında da terörist yaralandı. Metine bölgesindekine benzer şekilde ölen

bölücü terör örgütü mensuplarının pick-up araçlarla tespit edilemeyen bir bölgeye süratle taşındığı belirtildi. Daha önceki uygulamalarda olduğu gibi mezar sayılarının tespit edilememesi için cesetlerin topluca gömülmüş olabileceğinin değerlendirildiği bildirildi.

3 gün geçmesine rağmen halen bölgede patlamalar meydana geldiği, bunların mühimmat depolarında devam eden yangından kaynaklandığı kaydedildi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

Yorumlar kapatıldı.

Facebook'ta biz

    Sunucu & Hosting
Bizi Takip Edin