• Dolar Alış / Satış: 2.601 / 2.606
  • Euro Alış / Satış: 2.796 / 2.801

Konya Milli Maçlara Hazır

1 Eylül 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
27 defa okundu.
Konya Milli Maçlara Hazır

Konya Valisi Muammer Erol ve Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Milli Takım’ın 3 Eylül’de Letonya, 6 Eylül’de Hollanda ile Konya Büyükşehir Torku Arena’da oynayacağı maçlar öncesi basın toplantısı düzenledi.
Japon Parkı’nda düzenlenen toplantıya İl Emniyet Müdürü Mevlüt Demir, Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürü Ömer Ersöz, Konyaspor Başkanı Ahmet Şan, TSYD Konya Şube Başkanı Recep Çınar ile basın mensupları katıldı.

ŞEHRİ BAYRAKLARLA SÜSLEYELİM

Konya Valisi Muammer Erol, milli maçların Konya’da oynanacak olmasının bir emek ve gayretin ürünü olduğu belirterek, dünyanın en iyi stadyumların birini Konya’ya kazandıran Büyükşehir Belediyesi ile stadyumu dolduran taraftarlara teşekkür etti. Konya olarak milli maçların Konya’da oynanacak olmasının değerini bilmek ve bu fırsatı değerlendirmek gerektiğini kaydeden Vali Erol, “Milli birlik ve bütünlüğümüzü en güzel şekilde temsil eden bayrağımızdır. Milli maçlar öncesi şehrin her yerini bayraklarla donatarak Milli Takımımıza destek olalım. Bugünlerde böyle güzellikleri görmeye ihtiyacımız var. Konya olarak örnek olalım” dedi.

MİLLİ TAKIMI DESTEKLEMEK MİLLİ BİR GÖREVDİR

Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek de, Konya’nın ev sahipliği yaptığı bu önemli organizasyonların herkese yüklediği sorumluluklar olduğunu söyledi. Şehir yöneticileri olarak gereken hazırlıkları yaptıklarını kaydeden Başkan Akyürek, “Kayacık Tesisleri’ni yeniledik. 2 olan antrenman sahasını 3’e çıkardık. Zeminden ısıtmalı dördüncü bir antrenman sahasının da hazırlıklarını yapıyoruz. Milli Takım’dan sonra Konyaspor da orayı aktif kullanmaya başlayacak. Konya halkı olarak bu konuda sorumluluklarımız var. Taraftar gruplarımıza büyük görev düşüyor. 42 bin kişi sonuna kadar Milli Takımımızın yanında olmalıyız. Milli Takımı desteklemek milli bir görevdir. Konya’da bunu bize yakışır bir vakarla gerçekleştirdiğimizde Milli Takım başarıya ulaşacaktır. Milli Takımın burada başarılı olması, Konya açısından çok güzel bir hatıra oluşturacak ve Konya Milli Takım şehri haline gelecektir” dedi.

MİLLİ TAKIMA GÜÇ VERELİM, DESTEK VERELİM

Milli maç coşkusunu şehrin tamamına yaymakla ilgili bir takım çalışmalar yaptıklarını, maçların Kültürpark’ta dev ekranda izlenebileceğini kaydeden Başkan Akyürek, tüm Konya’yı Milli Takım’a tam olarak sahip çıkmaya davet etti. Başkan Akyürek, “Cumhurbaşkanımız ve Başbakanımız milli maçların Konya’ya alınması konusunda talimat verdiler. Kendilerine ve Futbol Federasyonu’na teşekkür ediyoruz. Konya olarak bu maça hazırız. Milli Takımımız da başarılı sonuçlar olarak milletimizi bu zor günlerde sevindirecektir. Şehir olarak bayrak kampanyasını destekleyelim, şehrimizi bayraklarla süsleyelim. Milli Takıma güç verelim, destek verelim” diye konuştu.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

Yorumlar kapatıldı.

Facebook'ta biz

    Sunucu & Hosting
Bizi Takip Edin